пʼятниця, 26 січня 2024 р.

26 січня - Всесвітній день екологічної освіти (The World’s Environmental Education Day)

 

Щорічно 26 січня світовою спільнотою природознавців і природоохоронців відзначається Всесвітній день екологічної освіти, спрямований на досягнення з допомогою активної екопросвітницької роботи гармонійних взаємин людини та довкілля. Адже більшість екологічних проблем спричинені недостатньою освіченістю і екологічною культурою людей різного віку, тому так необхідно не тільки сприяти інформуванню населення, а й розвивати відповідну його поведінку з дитячого віку.

         З цією метою хмельницькими педагогами-натуралістами спільно з методичною службою Хмельницького ОІППО, науковцями Хмельницького і Кам’янець-Подільського національних університетів, місцевими освітянами, екологами, лісівниками та аграріями в 2020 році розроблено і щорічно й планомірно реалізовується План комплексних заходів з екологічної освіти і виховання та формування екологічної культури дітей, учнівської і студентської молоді закладів освіти Хмельницької області на 2021 – 2025 рр. ( див. за посиланням:

https://drive.google.com/.../1kp0XKZwSGn2sFVgFFGX.../view... )

         Сьогодні екологічна освіта і культура поведінки в природі місцевого населення стала надзвичайно актуальною для нашого суспільства, адже задля досягнення цієї суспільно важливої мети, людей необхідно навчити жити в гармонії з природою, знизивши рівень шкоди й незворотності негативного впливу життєдіяльності людини на стан навколишнього середовища та екології планети. На нашій планеті майже не залишилося первозданної природи – куточків, куди б рішуче й безжально не ступала нога сучасної людини.

         Науково-технічний прогрес і вся людська цивілізація здебільшого негативно й по варварськи впливають на екологічний стан навколишнього природного середовища, включаючи його рослинний та тваринний світ.

         Проривом для вирішення екологічних проблем мають стати інновації в енергетиці, які дозволяють зробити на 100% чисту енергію. Задача, яку науковці мають вирішити у XXI сторіччі – знайти спосіб відмовитися від викопного палива, а головним джерелом виробництва електроенергії мають стати сонце, вітер та інші природні енергоефективні джерела.

         Крім цього, спосіб життя, який веде кожний з нас, також може допомогти людству уникнути екологічної катастрофи.

         Для прикладу, великі обсяги харчових відходів є одним із найбільших у світі джерел викидів вуглецю. Якщо купувати менше продуктів, але частіше, то їжа має більше шансів бути з’їденою, а не викинутою. А все те, що викидається в сміття, має відповідно сортуватися, утилізуватися, а за можливості - повторно перероблятися для побутових і виробничих потреб.

         Також необхідно істотно зменшити непомірну кількість використання у побуті й на виробництвах поліетиленових пакетів, які засмічують довкілля, та взагалі відмовитися від них у подальшому.

         Екологічна освіта і виховання та формування екологічної культури підростаючого покоління, учнівської і студентської молоді України є суспільно важливим завданням педагогів-натуралістів та всієї галузі освіти і науки, державних органів та громадськості.

         Підвищувати рівень екологічної свідомості й культури необхідно змалечку і не лише один раз щорічно в цей Всесвітній день, адже гармонійне співіснування соціуму та навколишнього природного середовища, пошук нових раціональних рішень екологічних проблем, впровадження винаходів у галузі екології – це головна мета нашого сьогодення.

         Тому маємо всі разом і нашими спільними зусиллями реалізовувати завдання екологічної освіти усіх верств і категорій населення Української держави, наполегливо формувати у дітей і молоді нашого рідного краю усвідомленість та розвивати відповідну поведінку їх у природному середовищі, яка має бути спрямована на збереження наявних на нашій планеті - Землі усіх існуючих видів флори і фауни».

         Разом нас багато і разом ми - СИЛА

середа, 17 січня 2024 р.

Обласний марафон модельних програм і підручників для 7 класу

 Вітаю, колеги!

 Завтра, 18 січня 2024 р о 15.00.,стартує обласний марафон програм і

підручників з біології для Нової української школи (7-9 класи).  

Вебінар, в рамках марафону, відбудеться  за покликанням:

https://meet.google.com/svr-qjmd-oer

Завтра знайомство з модельною навчальною програмою і підручником

«Біологія. 7 клас»авторів Балан П,,  Кулініч О.,   Юрченко Л.                                           

Конкурс "Природа-наш дім"

 «Шкільний портал» пропонує закладам освіти та учням області долучитися до Всеукраїнського природничого еколого-натуралістичного конкурсу «Природа – наш дім». До участі в конкурсі запрошуються учнів закладів загальної середньої освіти.                                                                                                                                               Конкурс включає в себе завдання різного рівня та об'єднує в собі питання з *предметів природничого циклу та пов"язаних з ними шкільних дисциплін.

Вартість участі для кожного учасника коштує *20 грн.* Учням, близькі рідні
яких захищають чи захищали нашу Батьківщину від російської агресії (батьки,
рідні брати, сестри) - участь безкоштовна.
 Мінімальна кількість учасників від навчального закладу – *6 учнів*,
максимальна – не обмежена. Всі учасники отримають електронні сертифікати
різних ступенів. Електронним сертифікатом також буде нагороджено вчителя,
який здійснюватиме функції куратора.
Метою конкурсу є популяризація природничих знань задля виховання екологічнї
свідомості та формування екологічного лідерства.

Детальніше про умови можна дізнатись, перейшовши за посиланням:

https://testportalua.com/news/pochatok_reestraciji_na_vseukrajinskij_prirodnichij_ekologo_naturalistichnij_konkurs_priroda_nash_dim/2024-01-10-163

*Увага!* Якщо в період проведення конкурсу заклади освіти будуть перебувати
на дистанційному навчанні, дозволяється проводити конкурс дистанційно.

Просимо поширити інформацію  про конкурс серед
навчальних закладів та педагогів області. 

*Якщо виникли питання – напишіть н на електронну скриньку Шкільного порталу.*
*zno.probne@gmail.com* <zno.probne@gmail.com>


вівторок, 16 січня 2024 р.

Методична зустріч з учителями біології

 16 січня 2024р.  на базі Білогірського ліцею ім. І.О.Ткачука відбулася методична зустріч з учителями біології Ямпільської селищної та Білогірської селищної територіальних громад. У науково-теоретичному модулі розглянуто питання формування предметної компетентності як базової для формування ключових компетентностей та питання мотиваційного аспекту для  підвищення якості освіти.  Практична частина зустрічі стосувалася аналізу  модельних навчальних програм з біології для 7 класу НУШ та нових підходів створення діагностичних робіт для оцінювання груп загальних результатів.
                                



Наукова школа 2024

 

15 січня 2024 р. відбулося  засідання наукової школи для вчителів біології. Цьогоріч засідання школи проходять в рамках загальної теми «Інноваційні технології штучного інтелекту в біології і біологічній освіті». Лектор школи, Іваненко О.В., директор  компанії  Future Hill House LTD провела інтерактивну лекцію «Штучний інтелект, нейробіологія та нейротехнології».                 Більше 80-ти учасників засідання школи брали активну участь в обговоренні проблем застосування штучного інтелекту, можливостей  використання на уроках біології.




середа, 10 січня 2024 р.

Турнір юних біологів

Шановні природничники!

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді пропонує учням 9-11-х класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти, учасникам Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології, обдарованій молоді, яка цікавиться біологією, долучитися до Всеукраїнського турніру юних біологів «Neobio», який відбудеться з 23 по 25 січня 2024 року.     Для участі у відбірковому етапі турніру необхідно до 19 січня 2024 року зареєструватись за формою.

 Лист НЕНЦ від 19.12.23 року "Про проведення Всеукраїнського турніру юних біологів «Neobio» у 2023/2024 навчальному році" за покликанням: https://nenc.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/2023-12-305.pdf?fbclid=IwAR02BMcNKKM3ei5hOEkuGsSkdaON8xHn-l3cf01tbEyx5R5jCG4IyQweShw


Просимо сприяти участі школярів у турнірі!