- це єдність його теоретичної та практичної готовності до здійснення педагогічної діяльності. Такий педагог успішно реалізує мету загальної середньої освіти, досягає бажаних результатів у розвитку особистості учнів, усвідомлює перспективу свого професійного розвитку. Він відкритий для постійного професійного навчання, збагачує досвід професії завдяки особистому творчому внеску, соціально активний в суспільстві. Це вчитель-новатор, який уміє створювати розвивальне освітнє середовище, успішно впроваджує як традиційні, так і новітні методики і технології.
четвер, 26 травня 2022 р.
Професійна компетентність вчителя-вимога часу!
- це єдність його теоретичної та практичної готовності до здійснення педагогічної діяльності. Такий педагог успішно реалізує мету загальної середньої освіти, досягає бажаних результатів у розвитку особистості учнів, усвідомлює перспективу свого професійного розвитку. Він відкритий для постійного професійного навчання, збагачує досвід професії завдяки особистому творчому внеску, соціально активний в суспільстві. Це вчитель-новатор, який уміє створювати розвивальне освітнє середовище, успішно впроваджує як традиційні, так і новітні методики і технології.
понеділок, 23 травня 2022 р.
Увага! Вибір підручників для 5 класу
Вибір підручників для 5 класу НУШ триватиме до 29 травня: //osvita.ua/legislation/Ser_osv/86501/
Школи мають здійснити вибір підручників для 5 класу Нової української школи до 29 травня. Відповідні зміни до термінів конкурсу підручників затверджені наказом Міністерства освіти і науки. Так, з 24 до 29 травня школи мають здійснити вибір підручників та передати результати вибору в електронній формі до органів управління освітою. Органи управління, яким підпорядковуються школи, 30 травня мають надіслати узагальнені результати до відповідного обласного департаменту. Протягом двох наступних днів обласні департаменти мають узагальнити результати вибору та передати їх до Інституту модернізації змісту освіти. Протягом 6–7 червня учасники конкурсу мають право подати апеляцію. Також до 7 червня учасники конкурсного відбору мають передати до Інституту модернізації змісту освіти по одному прошитому примірнику доопрацьованого підручника у комплекті з проєктом обкладинки на паперовому носії. Визначення остаточних результатів вибору підручників на основі сформованих рейтингів здійснюється з 10 до 12 червня поточного року. http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/86501/
неділя, 22 травня 2022 р.
Про метавсесвіт та уроки біології
Учні ніколи не втомлюються від комп’ютерних ігор, а ось від класичних уроків у них виникає втома, зникає мотивація до навчання. Зачасту це відбувається тому, що світ навколо швидко змінюється, а система освіти залишається на сталих позиціях. Сьогодні вчителю потрібно постійно підвищувати свій професійний рівень, щоб урокбув сучасним і цікавим для школярів. Революцією у системі освіти, яка змінить весь ландшафт шкільного навчання, вважають метавсесвіт. Вікіпедія трактує поняття "метавсесвіт" як мережу віртуальних світів, що зосереджені на соціальній взаємодії; як віртуальний простір, в якому люди, їх аватари, можуть взаємодіяти між собою та іншими цифровими об'єктами за допомогою технологій віртуальної, доповненої або змішаної реальності.
https://docs.google.com/forms/d/1WE4TxLzz8upehlLvuhBfU6xYM2O95p8gyG5nm2jsDbo/edit
Просимо зареєструватися до 10 червня 2022 р.
Проведення тренінгу планується на 27-30
червня.
Програма тренінгу та реквізити
ОІППО для оплати навчання будуть надіслані на персональні
адреси зареєстрованим педагогам.
вівторок, 17 травня 2022 р.
Про організацію освітнього процесу в 5 класах НУШ
17 квітня 2022 р.відбувся он-лайн семінар з питань науково-методичного супроводу реформи Нової української школи «Організація освітнього процесу в 5-х класах закладів загальної середньої освіти» що проводився Інститутом педагогіки НАН України.
Переглянути запис можна за покликанням: https://youtu.be/YaRoXl4lsy0
четвер, 12 травня 2022 р.
Навчальні відеоматеріали для підготовки до впровадження модельної навчальної програми інтегрованого курсу „ПІЗНАЄМО ПРИРОДУ”
Шановні колеги!
З 28 травня по 10 червня 2022 року організатори конкурсу "Колосок" пропонують Вам навчальні відеоматеріали для підготовки до впровадження модельної навчальної програми інтегрованого курсу „ПІЗНАЄМО ПРИРОДУ”, НУШ, 5-6 клас (авторський колектив: Дарія Біда, Тетяна Гільберг, Ярина Колісник).
Для отримання сертифікату необхідно буде пройти тести за змістом навчального курсу. Учасникам, які наберуть понад 80 % від загальної кількості балів, після 10 червня будуть надіслані сертифікати на електронну адресу, вказану під час виконання тестів. Сертифікат Ви отримаєте безкоштовно.
Ознайомитися з програмою, а після 28 травня переглянути відеоматеріали та пройти тестування для отримання сертифікату, можна за посиланням: https://e-kolosok.org/
Науково-педагогічний проєкт "Інтелект"
12 травня 2022 р. відбулася онлайн-зустріч з педагогами, що реалізують програми науково-педагогічного проєкту "Інтелект". В рамках зустрічі підвели підсумки роботи за навчальний рік, обмінялися досвідом, внесли пропозиції регіональним координаторам щодо організаційних питань реалізації проєкту при дистанційному навчанні.
Природнича освітня галузь: мета, очікувані результати, досвід упровадження в пілотних класах
11 травня 2022 року відбувся вебінар для вчителів ЗЗСО Дунаєвецької міської ТГ, Новодунаєвецької, Смотрицької і Маківської ТГ., які будуть у 2022-2023 навчальному році викладати інтегровані курси природничої освітньої галузі. 39 педагогів стали учасниками онлайн-зустрічі, під час якої було розглянуто основні підходи у навчанні, які декларує Державний стандарт базової середньої освіти. Досвідом роботи щодо реалізації модельних навчальних програм у пілотних класах ділилися Прокіна Ірина Миколаївна, вчитель фізики Старокостянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 та Покотилюк Віта Василівна, вчитель біології Старокостянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Старокостянтинівської міської ради.
четвер, 5 травня 2022 р.
Розпочато тренінгові навчання вчителів природничої освітньої галузі
Відповідно до наказу ХОІППО №368-но від 18.11.2021 р. «Про організацію та проведення ІІ етапу підготовки вчителів відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»» та з метою підготовки вчителів, що працюватимуть у 5-х класах у 2022/2023 навчальному році до реалізації нового Державного стандарту базової середньої освіти, згідно з наказом ХОІППО №110-но від 28.04.2022 року "Про проведення семінарів-тренінгів для вчителів природничої освітньої галузі у зв’язку із запровадженням Концепції реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»" з 02 травня 2022 року розпочато проведення семінарів-тренінгів у дистанційній формі. До проведення навчання залучено професійних педагогів-тренерів. Із 26 груп вчителів освітньої природничої галузі з різних локацій, шість завершили навчання у 2021 році, інші будуть навчатися протягом травня-червня 2022 року.
Дякуємо тренерам да професійність, компетентність, креативність та відповідальність щодо підготовки вчителів до роботи в 5-х класах Нової української школи!Разом до перемоги!
Чемероцецька ТГ, тренер- Дудко Леся Олександрівна, вчитель-методист Жердянської ЗОШ І-ІІІ ступенів.