четвер, 17 травня 2018 р.

Науково-практичний семінар

 16 травня 2018 року на базі ХОІППО пройшов науково-практичний семінар для методистів хімії і біології з питань упровадження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти 2011 року в старшій школі, особливостей реалізації нових програм з хімії і біології в 10 класі.
У роботі семінару взяли участь ректор ОІППО Берека В.Є., доктор педагогічних наук, професор та проректор з науково-методичної роботи Попик О.Ф.






понеділок, 14 травня 2018 р.

Наука на сцені

Шановні колеги!

22 травня 2018 року об 14.30   Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України   спільно з Громадською організацією "Освітній центр розвитку обдарованості юнацтва"  проводить всеукраїнський вебінар.
 Під час вебінару учасники дізнаються:
  чому важливо брати участь у вітчизняних та міжнародних конкурсах педагогічної майстерності;
 про надихаючі ідеї та умови участі у Всеукраїнському фестивалі «Наука на сцені» («Science on Stage») у жовтні 2018 року в місті Харкові;
 як підготувати проект для участі у Всеукраїнському та Європейському фестивалях;
 як стати фіналістом Всеукраїнського відбору та отримати можливість взяти участь в Європейському фестивалі «Science on Stage», який відбудеться у Португалії  з 31 жовтня по
3 листопада 2019 року.
            Для участі у заході та отримання матеріалів необхідно зареєструватися на платформі Всеукраїнського проекту «Якість освіти» у розділі «Я — дослідник» за посиланням: http://yakistosviti.com.ua/uk/IA-doslidnik 
Участь у вебінарі безкоштовна.
Додаткову інформацію можна отримати у координаторів освітнього проекту: Білик Тетяна (т. 068-952-62-11, stemosvita@gmail.com ); Кaзачкова Наталія (тел.050-302-10-15, nataliyakazachkova@gmail.com ).
Будьмо активними!

Про підсумки конкурсу


З метою пошуку ініціативних і талановитих педагогів, сприяння їхньому професійному розвитку Інститут модернізації змісту освіти, редакція науково-популярного природничого журналу для дітей „КОЛОСОК” та Оргкомітет Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу „КОЛОСОК” провели ІІІ Всеукраїнський Інтернет-конкурс „УЧИТЕЛЬ РОКУ–2018” за версією науково-популярного природничого журналу „КОЛОСОК”.
У конкурсі взяли участь 1678 учителів початкової школи, фізики, біології, астрономії, хімії та географії.
З Хмельницької області взяли участь у конкурсі 101 педагог:
початкова школа (природознавство) -49;
фізика - 9;
астрономія -3;
хімія- 4;
біологія- 34;
географія-13.
 Списки переможців і лауреатів конкурсу  та їхні творчі роботи розміщені на сайті www.kolosok.org.ua.
Інформуємо, що реєстрація для участі у IV Всеукраїнському Інтернет- конкурсі „УЧИТЕЛЬ РОКУ–2019” розпочнеться 1 вересня 2018 року.
 Дякуємо всім учасникам конкурсу за активність і ініціативність!
Сподіваємось, що у наступному навчальному році коло конкурсантів стане ще ширшим! 

понеділок, 7 травня 2018 р.

Повідомлення про конференцію

Відповідно до плану роботи на 2018 рік Міністерство освіти і науки України  та Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти проводять науково-практичну конференцію «Сучасна екологічна освіта в інтересах сталого розвитку».
        Мета конференції – обговорення сучасного стану екологічної освіти в Україні, ознайомлення з досвідом і кращими практиками в сфері  освіти для сталого розвитку.
Конференція відбудеться 18 жовтня 2018 року в приміщенні Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за адресою: м. Хмельницький, вул. Озерна, 14.
До участі в конференції  запрошуються науковці, методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, керівники навчальних закладів, методисти природничих предметів, педагоги, магістри, представники державних установ, громадських організацій, студенти і всі, хто цікавиться даною проблематикою.
Орієнтовні питання для обговорення на конференції:
·         Філософські основи та методологія  освіти для сталого розвитку
·         Педагогічні технології екологічної освіти
·         Дошкільна, шкільна  та позашкільна екологічна освіта
·         Екологічна освіта в системі вищої школи
·         Екологічна освіта та її місце в системі неперервної  освіти педагога 

·         Природоохоронні і громадські організації в екологічній освіті, вихованні і просвітництві.За результатами роботи конференції буде видано збірник матеріалів. Організаційний внесок за участь у конференції становить 150 гривень (виготовлення програми конференції, збірка матеріалів). Доктори наук, професори організаційний внесок не сплачують. Збір організаційного внеску буде здійснюватися в день конференції під час реєстрації.
Заявки  щодо участі в конференції  (Додаток 1), статті, оформлені згідно вимог
 (Додаток 2), надсилаються до 30.07.2018 року на електронну адресу -  mirnayalila@gmail.com   або   gtg080863@gmail.com
Кожен файл висилається під іменем: «Прізвище_заявка», «Прізвище_стаття».
Все необхідно надіслати у різних файлах, в одному листі на одну із вказаних адрес. 
Контактні телефони:
0974046088 – Гільберг Тетяна Георгіївна, завідувач кафедри теорії та методик природничо-математичних дисциплін та технологій ХОІППО;
0677319396  –  Мирна Лілія Анатоліївна, методист біології  ХОІППО.
ОРГКОМІТЕТ
 Заявка учасника конференції
Прізвище, ім’я та по батькові

Назва статті

Вчений ступінь, наукове/педагогічне звання

Назва навчального закладу, установи, організації

Посада

Контактний телефон

Е-mail

Форма участі
Очна/заочна
Бажаю виступити з доповіддю
Так / ні
Готовий придбати збірник матеріалів конференції
Так / ні

                                                                                                                   Додаток 2

Вимоги до оформлення матеріалів

Стаття повинна бути написана українською мовою, рукопис статті надсилається на електронну адресу: mirnaylila@dmail.com  або gtg080863@gmail.com
Матеріали набрані у вигляді документаMSWord 97 (чи пізніших версій цієї програми). Параметри документа: поля- верхнє, нижнє, праве, ліве-2см; шифр - TimesNewRoman, Cyr, розмір шрифта14, звичайного стилю, без переносів та табуляцій; інтервали- міжрядковий-півтора, відступ від першого рядка-1см; вирівнювання абзаців-за шириною.
Список використаних джерел та літератури, оформляються згідно з ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 «Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання» (див. Приклади оформлення бібліографічного опису у списку джерел…(Бюлетень ВАК України.-2009.-№5.-С.26-30).
  Статті повинні бути вичитані філологом і завірені його підписом.

                                        Приклад оформлення матеріалів
                                                            УДК
Гільберг Тетяна Георгіївна
Завідуюча кафедри теорії та методик природничо-математичних дисциплін та
технологій  Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти,
кандидат географічних наук, доцент (м.Хмельницький)
Формування екологічної компетентності молодших школярів
Анотація
Ключові слова:
Текст статті
Список використаних джерел та літератури:
1.Біда О.А. Природознавство та сільськогосподарська праця: Методика викладання: Навч. посібник для студентів пед.. ф-тів вищих навч.закладів та класоводів.- Київ; Ірпінь: ВТФ  «Перун», 2000.- 400с.


пʼятниця, 4 травня 2018 р.

Про результати конкурсу


Нагадуємо, що проект «Компола» – це спільний еко-освітній проект Мінприроди та Міносвіти,  спрямований на підвищення рівня екологічної освіти та залучення молоді до практичних навичок сталого розвитку та споживання. 
Основна мета проекту - дати додатковий поштовх та ресурс українським школам для розвитку екологічної грамотності учнів, допомогти школярам отримати практичні навички, а не суто теоретичну інформацію, щодо відповідального споживання.
За результатами конкурсу, у 200 школах  України буде встановлено компостер для переробки харчових відходів. Встановлення  компостерів в школах-переможницях триватиме до  1 вересня 2018 року.
Вітаємо освітні заклади області, які стали учасниками проекту "Компола" :.
1. Хмельницька середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 імені М.К.Чекмана
2. Славутський навчально-виховний комплекс "Спеціалізована школа І-ІІІ ст, ліцей "Успіх"
3. Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №27 імені Дмитра Іваха м. Хмельницького
4. Навчально-виховний комплекс №9 м. Хмельницького
5. Смотрицька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. ім.Мелетія Смотрицького Дунаєвецької районної ради Хмельницької області
6. Хмельницька середня загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 14
7. Хмельницька спеціалізована середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 з поглибленим вивченням німецької мови з 1-го класу
8. Хмельницька загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів №2
9. Гімназія №2 м.Хмельницького
10. Навчально-виховний комплекс №10 м.Хмельницького
 

середа, 2 травня 2018 р.

"Автостопом по біології"

Шановні колеги! 
Відповідно до листа Міністерства освіти та науки України  №1/9-263 від 27.04.2018 року повідомляємо, що на сайті студії онлайн-освіти ЕdЕrа https://ed-еrа.соm/biology-zno та на платформі громадської спілки «Освіторія» іLеаrn http://ilearn.оrg.uа/соurse/view.php?іd=50 розміщено онлайн-курс з біології «Автостопом по біології». Курс допоможе вчителям біології впровадити методики змішаного навчання та «перевернутого уроку», та учням, що готуються до здачі ЗНО з біології.
Курс «Автостопом по біології» складається з 42 відео, кожне з яких до 8 хвилин. Вони поєднують теоретичну частину з живими прикладами і графічними анімаціями. У відзнятих відеоматеріалах пояснюються біологічні процеси в реальних життєвих ситуаціях — в спортзалі, ботанічному саду чи в шкільній їдальні. До кожної теми за принципом мікронавчання представлені конспекти, інтерактивний глосарій усіх термінів та тестові питання, побудовані на основі програми ЗНО з біології.
Заняття проводять експерти, бакалаври біології, зараховані на магістерську програму Neuroscience в Університеті Геттінгена (Німеччина) Анна Ляшенко та Владислав Дембровський.
Анна — практикант в Інституті органічної та біохімії в Празі, голова RnD-відділу ЕdЕrа.
Владислав — стипендіат програми Еразмус+; переможець студентського всеукраїнського Біологічного Турніру «Крокус»;  ведучий та член журі на Всеукраїнському шкільному турнірі юних біологів.

Програму курсу створено на основі статистики попередніх років складання ЗНО з біології.
Курс складається з таких модулів:
- Ознаки живого; 
- Клітина; 
- Генетика та розмноження;
- Ботаніка;
- Фізіологія людини.
Курс є безкоштовним і доступним з будь-якого пристрою, що має доступ до мережі Інтернет.
 Просимо довести інформацію до учнів.

Міжнародна програма "Діти створюють країну"

Громадська організація "Українські Креативнв Реформатори" запрошує взяти участь в 30 конкурсах міжнародної програми "Діти  Створюють Країну".
Метою програми є виявлення, обєднання, навчання та підтримка активних дітей.
Участь у програмі-чудова нагода знайти нових друзів в різних куточках України та світу, брати участь у заходах, навчанні, дізнатися як організувати власну соціальну ініціативу!
Прийом заявок та робіт до 1 липня 2018 року. Вік учасників-до 18 років.

Що потрібно зробити?
1. Довести інформацію про конкурс до відома школярів.
2. Обрати конкурс (або декілька).
3. Заповнити анкету учасника програми.
 Анкету заповнює учасник самостійно (без участі батьків, вчителів, знайомих). Пише  про свої мрії, думки. Роботи можуть бути і командними.
 Шановні вчителі! Дякуємо за поширення інформації про Програму! Сподіваємося, що саме Ваші учні візьмуть участь у конкурсах!
Вся інформація про конкурси програми за посиланням:

http://ukrngo.org.ua/project/childrencreatecountry