вівторок, 20 грудня 2016 р.

Збережи ялинку !

 Наближається свято,  яке з  нетерпінням чекають і дорослі і діти - Новий рік. Частина громадян мріє придбати  живу прикрасу до свята-ялинку, сосну чи ялицю. Однак, ми- учителі-природничники переконані в тому, що слід відмовитися від передноворічного винищення хвойних дерев.  Під егідою Всеукраїнської дитячої спілки "Екологічна варта" у школах проходить акція "Замість ялинки- новорічний букет". Акція спрямована не лише на запобігання незаконному вирубуванню сосен і ялин, а й на формування ціннісного ставлення школярів та їхніх батьків до природи рідного краю. 
Шановні шкільні, міські та районні координатори! Надсилайте, за можливості, фото кращих таких букетів на ел. адресу обласного координатора.

В очікуванні підручників нового покоління...

Важливим чинником здійснення освітніх реформ, що відповідають викликам сьогодення, є не тільки проголошення інноваційних ідей, а й забезпечення наступності та послідовності у практичному їх втіленні. Організація освітнього процесу на засадах компетентнісного підходу потребує розроблення нового навчально-методичного забезпечення навчання. Одним із головних дидактичних засобів навчання традиційно залишається шкільний підручник, важливим критерієм  розробки якого, є відповідність компетентнісному підходу.
Створення підручників нового покоління - сьогоденне соціальне замовлення. Якими мають бути критерії експертизи, вимоги до оцінювання сучасного підручника, компетентнісні засади сучасного підручникотворення- основні питання навчального семінару-тренінгу, що відбувся 20 грудня 2016 р. на базі ХОІППО для майбутніх експертів підручників 9-го класу.

понеділок, 28 листопада 2016 р.

Свято "Колоска" у школі

 Міжнародний  природничий інтерактивний учнівський конкурс "Колосок" у спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №12 м. Хмельницького - це справжнє свято для школярів. Веселий гомін, гарний настрій, вишиванки, опікування старшокласників учнями початкової школи, очікування завдань конкурсу - ось чим наповнено 25 листопада, один із днів  життя школи.
 Координатор конкурсу, вчитель біології, Ганжа Валентина Миколаївна,  завжди у пошуку нових ідей. Ось і цього разу, першокласники, які взяли участь у "Колоску" вперше, отримали пам"ятні медалі  "Мій перший Колосок". Сподіваємось, що за роки навчання у школі їм вдасться зібрати "великий урожай" знань, умінь, ставлень, цінностей.

пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

"Колосок" зібрав друзів!

Сьогодні, 25 листопада 2016 року, проходить учнівський інтерактивний природничий конкурс "Колосок-осінь".  Вже вкотре тисячі юних подолян  випробовують свої сили в цікавих інтелектуальних змаганнях.Надзвичайно цікаві рубрики: Природознавство+ казки; Природознавство+ загадки; Добра справа для природи-для учнів 1-2 класів; Природознавство+ числа-для учнів 3-4 класів. Чого вартують знання маленьких школярів про їстівне намисто, пташині тістечка, шпажки з несоленого сала.
Рубрики: Фізика+(література, фантастика, зоологія, малярство, краса, мемуари, шахи, анатомія); Біологія+ (англійська мова, міфологія, кулінарія, хімія, математика, геральдика, історія, мистецтво); Хімія+ (музика, логіка, метеорологія, життя, мінералогія, медицини) з цікавими завданнями очікували учнів середньої і старшої ланки школи. Сподіваємось, що Хмельниччина ряснітиме Золотими колосками!

                                                Шановні учителі природничих дисциплін!

Запрошуємо Вас до реєстрації на сайті "Колоска" щодо участі у Всеукраїнському Інтернет  конкурсі "Учитель року-2017" за версією науково-популярного природничого журналу "Колосок".

середа, 16 листопада 2016 р.

Майстер-клас для слухачів курсів

16 листопада 2016 р. майстер-клас з питань формування науково-дослідницьких компетенцій у школярів при вивченні біології і екології провів вчитель-методист, призер Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року-2012" у номінації "Біологія" Віркун Валерій Олексійович.
 Валерій Олексійович ознайомив  слухачів курсів і з досвідом своєї роботи, розкрив особливості підготовки учителя до участі у конкурсі, необхідність професійного зростання. Також учитель презентував власний доробок- збірку графічних тестових завдань з біології "Готуємось до зовнішнього незалежного оцінювання", яка надрукована у видавництві "Мандрівець" (2016р.).

четвер, 10 листопада 2016 р.

Від теорії до практики- один крок

Навчально- науковий центр "Інститут біології" Київського національного університету імені Тараса Шевченка розпочав роботу Всеукраїнської біологічної школи вихідного дня "Від теорії до практики один крок". До участі запрошуються учні 8-11 класів.
Інформація за посиланням: http://biology.univ.kiev.ua/biologichna-shkola-vikhidnogo-dnya/2016-rik.html

середа, 2 листопада 2016 р.

Освітній проект" Мрій і Дій"

Шановні колеги!
Благодійний фонд "ОВЕС"(Освіта. Виховання. Екологія. Спорт) розпочав освітній проект "Мрій і Дій" з метою популяризації серед учнівської молоді дбайливого ставлення до проблеми навколишнього середовища.
Запрошуємо до участі у проекті. Аби долучитися до Проекту школи оголошують збір безпечних видів вторинної сировини. Обов"язковою умовою участі є процес паралельного збору пластикових кришечок для надання допомоги в протезуванні воїнів АТО. Отримати детальну інформацію можна на сайті Проекту: www.oweus.org
 Інформаційний лист про Проект знаходиться у папці "Екологічна варта"

четвер, 20 жовтня 2016 р.

Екологічний календар

28 жовтня 1982 року було прийнято Всесвітню хартію природи.
 У Всесвітній хартії природи, схваленій на Генеральній Асамблеї ООН, були визначені загальні принципи поведінки держав і народів стосовно навколишнього середовища:
- природу необхідно поважати і не порушувати її основні процеси;
- принципи збереження природи застосовуються для всіх ділянок земної поверхні;
- генетична основа життя на Землі не повинна наражатися на небезпеку;
- використання людиною ресурсів суходолу, моря і атмосфери не повинно вплинути на цілісність екосистем і видів, з якими вони співіснують;
- природу потрібно захищати від негативних впливів внаслідок війни або інших ворожих дій.

середа, 19 жовтня 2016 р.

Обласна учнівська науково-практична конференція


19 жовтня 2016 року на базі Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді проходила учнівська науково-практична конференція з питань виконання школярами Хмельниччини науково-дослідницьких робіт в галузі природничих наук, сільського та лісового господарства.
Працювали секція лісового та сільського господарства  та секція екології, біології та біохімії.
Юні дослідники мали змогу отримати рекомендації, консультації від провідних науковців: доктора сільськогосподарських наук, завідувача кафедри екології Хмельницького національного університету Міронової Н.Г., доктора педагогічних наук, доцента кафедри екології Хмельницького національного університету Білецької Г.А., кандидата технічних наук, доцента кафедри екології Гандзюк А.Я., кандидата біологічних наук, доцента кафедри екології Хмельницького національного університету Юглічек Л.С.
Серед учасників конференції були учні 8-11-х класів. За результатами представлення науково-дослідницьких робіт учні були нагороджені грамотами та цінними подарунками-книгами.
Особлива подяка учителям і керівникам гуртків, які залучають учнів до дослідження природи рідного краю.

середа, 12 жовтня 2016 р.

Екологічний календар





20 жовтня 2000 року була прийнята Європейська ландшафтна Конвенція. Метою Конвенції є підтримка процесів охорони, регулювання, планування ландшафтів та організація європейської співпраці з питань охорони ландшафтів. Конвенція ратифікована Україною у вересні 2005 року.
 Пропонуємо проінформувати школярів на уроках біології , екології, природознавства про значення природних ландшафтів як природну спадщину українського народу.

вівторок, 11 жовтня 2016 р.

Колосок - осінь 2016

       Шановні колеги!
До 16 жовтня 2016 року  у всіх загальноосвітніх закладах області проходить активна  підготовка до Міжнародного учнівського інтерактивного природничого конкурсу "Колосок-осінь 2016".
Просимо долучити активних учасників конкурсу попередніх років до популяризації  "Колоска" серед школярів-першокласників.

середа, 7 вересня 2016 р.

Створення блогу

07 вересня 2016 року було створено блог для вчителів біології, екології та природознавства Хмельницької області.

Модератором блогу є Мирна Лілія Анатоліївна (E-mail: mirnayalila@gmail.com)