середа, 31 серпня 2022 р.

Вітаємо, колеги, з початком 2022-2023 н.р.!

 

Шановна природнича спільното!

Вітаємо з початком професійних випробувань, долання труднощів і перешкод! Витримки Вам, стійкості та надії! Пам'ятайте, що дітям важко сприймати війну і все, що з нею зв'язано. Вони живуть позитивними емоціями, бажанням жартувати, весело спілкуватися. Підтримуйте їхнє дитинство! Будьте сильними, позитивними, вселяйте надію і впевненість! Дбайте про свою безпеку та безпеку ваших учнів! Відсутності повітряних тривог і мирного нам неба! 

В єдності наша сила! Бо ми-Україна!

Підручники для 5-го класу НУШ

 

До уваги освітян, учнів 5-х класів закладів загальної середньої освіти та їхніх батьків!

В електронній бібліотеці Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти»  https://lib.imzo.gov.ua/yelektronn-vers-pdruchnikv/5-klas-nush/  розміщено електронні версії оригінал-макетів підручників для 5 класу закладів загальної середньої освіти, що у 2022/2023 навчальному році починають упроваджувати новий Державний стандарт базової середньої освіти та модельні навчальні програми Нової української школи.

четвер, 25 серпня 2022 р.

Інструктивно-методичні рекомендації МОН України щодо щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів/інтегрованих курсів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році

 Шановні колеги! 

Просимо ознайомитися з інструктивно-методичними рекомендаціями МОН України (Лист від 19.08.2022 №1/9530-22)  щодо організації освітнього процесу та  реалізації модельних навчальних програм природничої освітньої (додаток 7)  за покликанням: https://znayshov.com/News/Details/instruktyvno-metodychni_rekomendatsii_shchodo_orhanizatsii_osvitnoho_protsesu_2022_2023

 Матеріали розміщено на блозі в розділі "Методичні рекомендації" в папці "2022-2023 н.р."

вівторок, 23 серпня 2022 р.

З Днем незалежності, Україно!

До Дня незалежності України вчителі біології  Хмельниччини об'єдналися в регіональному інноваційному проєкті «Дивовижні мандри Хмельниччиною у метавсесвіті». На протязі серпня реалізовано сім міні-проектів в рамках онлайн-табірних днів «Meta Bio Camp Хмельниччина».  Учні  різних територіальних громад знайомилися з природою своєї місцевості, з природними символами України, з рослинним складом українського борщу, особливостями вирощування сільськогосподарських рослин та тварин. такі онлайн-мандри  розширяють кругозір дітей,  формують ціннісне ставлення до оточуючого світу природи. А інформаційні коктейлі, квести, відеовиставки, віртуальне перебування в лісі, печерах, в гостях людей, що вирощують на Хмельниччині цікаві сорти лохини, винограду та фундуку сприятимуть мотивації до вивчення біології.                                                                                                                           Школярі ніколи не втомлюються від комп’ютерних ігор, а ось від класичних уроків у них виникає втома, зникає  мотивація до навчання. Зачасту це  відбувається тому, що світ навколо  швидко змінюється, а система освіти залишається на сталих позиціях.                                Сьогодні вчителю потрібно постійно підвищувати свій професійний рівень, щоб  урок був  сучасним і цікавим для школярів.  Революцією у системі освіти, яка змінить весь ландшафт шкільного навчання, вважають метавсесвіт. Вікіпедія трактує поняття "метавсесвіт" як  мережу віртуальних світів, що  зосереджені на соціальній взаємодії;  як віртуальний простір, в якому люди, їх аватари, можуть взаємодіяти між собою та іншими цифровими об'єктами за допомогою технологій віртуальної, доповненої або змішаної реальності.                                                       Щиро дякуємо вчителям-ентузіастам, які роблять перші професійні кроки в метавсесвіті:      
Баранчуку С.О., вчителю біології Білогірської ТГ за проєкт Любов і праця - допомога природі";        Семенюк В.В,  вчителю біології Шепетівської міської ТГ за проект "Віртуальна екскурсія РЛП "Мальованка"; Гудковій Н.П., вчителю біології Шепетівської міської ТГ за проект "Без борщу і калини-нема України"Миколюку Р.О., вчителю біології Камянець-Подільської ТГ за проект "Ангели ночі Хто вони?". Нараєвській І.В., вчителю біології Жванецької ТГ за проект "Знайомий незнайомець"; Джур Т.С., вчителю біології Славутської міської ТГ за проект "Музей лісу";Мацьків І.Ф., вчителю біології Хмельницької міської ТГ за проект "Галерея рослин рідного краю";Ганджі В.М., вчителю біології Хмельницької міської ТГ за проект"Рослини рідного краю".  
Дякуємо Іваненко О.В., директору компанії Future Hill House LTD (Лондон) за науковий та технічний супровід проекту.

Запрошуємо до манд дивовижними місцями Хмельниччини у метавсесвіті:

https://app.gather.town/app/n1svNNZ5R9gLQEoW/metabiocamp

 В    GATHER  ви побачите мапу із символами, кожен  з яких символізує назву міні-проекту. Потрібно стати на символ та натиснути Enter. 

 Цікавих подорожей Вам і вашим учням!



 

субота, 20 серпня 2022 р.

Готуємося до старту нового 2022-2023 навчального року!

                                               Вітаю, шановні колеги!


22 серпня 2022 року запрошую на серпневу методичну зустріч. Підведемо підсумки минулого навчального року, означимо пріоритети на новий 2022-2023 н.р., обговоримо питання безпеки освітнього процесу та визначимо наявні ресурси для забезпечення якості шкільної природничої освіти.

Керівників професійних спільнот, запрошуємо в GOOGLEклас, а всіх учителів природничих предметів на YouTube-канал за покликанням: 

https://www.youtube.com/watch?v=FNI09DRawSQ


                   Все буде Україна!