вівторок, 27 грудня 2022 р.

З вірою у перемогу України над агресором вступаємо у 2023!

 Незабаром Новий 2023  рік! 

А ще за два місяці — рік, як не вщухає лютий у серцях українців. Рік відчаю і надії. Рік очікування та порожнечі. Рік, коли слова «аби тільки не було війни» стали не спогадами старшого покоління, а нашою реальністю. Рік під час якого не жили, а виживали. Як могли тягнулися до світла, перемагаючи внутрішню пітьму! Ми стали єдині як ніколи. Війна змінила нас на молекулярному рівні!

 В умова війни  ми навчилися працювати та допомагати один одному. Не розчинилися у ненависті і продовжували вірити. Крок за кроком, цеглина за цеглиною кожен з нас зробив внесок у мир, що неодмінно буде.                                                Ми виконали всі заплановані заходи, провели олімпіади і конкурси, зайшли у НУШ, оволоділи технологіями дистанційного і змішаного навчання,  стали практичними психологами в комунікації з учнями і батьками.   Ми всі стали надійним волонтерським тилом для наших воїнів! 

 Щиро зичу у Новому році віри і впевненості, надії і любові, здоров'я і миру!

Тримаймося, шановні вчителі-природничники!

 Слава ЗСУ!


вівторок, 20 грудня 2022 р.

Екологічний мішечок

 


Нещодавно завершився Всеукраїнський еко-проєкт «Мішечок», що проводився з 5 по 30 листопада 2022 року під патронатом Всеукраїнського молодіжного руху Let`s do it Ukraine за підтримки генерального партнера - компанії PepsiCo Україна в рамках реалізації довгострокового Всеукраїнського проєкту «Чисті пляжі разом!». Захід організовувався Let`s do it Ukraine спільно з Міжнародним молодіжним рухом «School Recycling World», за сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, а в закладах освіти на Хмельниччині - за інформаційної підтримки ДОНМС Хмельницької ОДА. 

У межах проєкту організатори проєкту провели конкурс з індивідуальними та колективними номінаціями, за підсумками якого призове 2 місце на національному рівні посів Шепетівський навчально-виховний комплекс № 1 у складі: «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей імені Героя України Миколи Дзявульського», 808 учнів якого спільними зусиллями пошили 1850 торбинок.

Метою цього екологічного проєкту в закладах освіти стало формування в неповнолітніх дбайливого ставлення до навколишнього середовища, розвиток ековідповідальності населення в Україні і нашому краї зокрема за стан довкілля та зменшення використання поліетиленових пакетів, замінивши їх багаторазовим упакуванням. Учні разом зі вчителями і батьками приєднувалися до проекту як екоініціативи, впроваджуючи в своє життя нові екологічні звички, закликаючи інших долучитись до перемоги на екологічному фронті, починаючи зі своєї родини, стати частиною руху ековідповідальних громадян, щоб врятувати довкілля своєї країни від забруднення пластиком, надихаючи до цього оточуючих їх людей. 

Шепетівські педагоги-натуралісти міського ЦЕНТУМ забезпечували місцевим закладам освіти інформаційно-методичний супровід для учасників екопроекту, враховуючи їх запити і актуальність тематики. Більш детально проблематику заходу та інформацію про шляхи й варіанти вирішення учнями і педагогами екопроблем на місці шепетівським учасникам заходу можна було почерпнути зі сторінок інформаційно-довідкового буклету від їх профільного позашкільного закладу за посиланням:   Буклет Олени Філюк. Еколого-просвітницький проєкт юннатів «Що ви знаєте про сміття?». – Шепетівський МЦЕНТУМ, 2022 р.

Відповідно до підсумків проекту, підведених нещодавно його організаторами в нашій столиці, протягом 25 листопадових днів українськими учнями пошито 21543 екомішечки, які слугуватимуть населенню країни для побутових потреб досить довго, адже сфера їх використання дуже різноманітна: для походів у магазини, зберігання продуктів, іграшок, індивідуальних речей, для подарунків та ін.

Всього ж у проєкті взяли участь 6582 учні у 115 закладах освіти, що свідчить про те, що ми всі уже прагнемо, щоб пластикове пакування не ставало сміттям у довкіллі, адже на сьогоднішній день проблеми навколишнього середовища в Україні та й на Хмельниччині не ослабли і нікуди не зникли, а лише примножуються й загострюються з кожним днем.

Вітаємо Шепетівський навчально-виховний комплекс № 1 у складі: «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей імені Героя України Миколи Дзявульського», який посів почесне ІІ місце у Всеукраїнському проєкті «Мішечок» і має отримати гідну нагороду від його організаторів та зичимо учнівському й педагогічному колективу закладу нових яскравих успіхів на ниві освіти і збереження чистоти довкілля в м. Шепетівці та навколишнього природного середовища їхнього рідного поліського краю!

понеділок, 14 листопада 2022 р.

Колосок для ЗСУ!

 Шановні вчителі, координатори конкурсу!                                                                                Просимо звернути увагу на календар Конкурсу.

        1 – 10 листопада. Інформаційний етап. Поширення інформації про умови проведення конкурсу-марафону  „КОЛОСОК для ЗСУ”.                                                                                                11 – 25 листопада. Підготовчий етап. Учасники готуються  до конкурсу за матеріалами, оприлюдненими на сайті https://e-kolosok.org/  або http://kolosok.org.ua/ за посиланням:       https://e-kolosok.org/pidhotovka-do-konkursu-kolosok-1-11-klasy/                             або http://kolosok.org.ua/zapytannya-ta-materialy-2022_1/    ( матеріали за обома посиланнями однакові).                                                                                                                                                          26 листопада.  Оприлюднення завдань. Оргкомітет оприлюднює завдання на сторінці  конкурсу у ФБ https://www.facebook.com/Konkurs.Kolosok та на сайтах конкурсу https://e-kolosok.org/ та http://kolosok.org.ua/. Учасники скачують завдання на телефон, комп’ютер або роздруковують їх.                                                                                                                                             27 листопада – 30 листопада. Розв’язання завдань. Учасники розв’язують завдання і складають табличку правильних відповідей. За потреби шукають відповіді у матеріалах для підготовки, радяться з учителями.                                                                                                               1 грудня – 10 грудня. Донатимо усі. Учасники залучають до участі у конкурсі родину і знайомих (з дозволу батьків). Учасники пропонують дорослим обрати одну із рубрик і відповісти хоча б на одне запитання. Якщо відповідь не правильна, учасники пояснюють чому і дають правильну відповідь. Зібрані кошти учасники донатять на рахунок фонду „ПОВЕРНИСЬ  ЖИВИМ”.                                                                                                                                                         11 – 15 грудня.  Конкурсний етап. Учасники реєструються у додатку „КОЛОСОК  конкурс. Готуйся – конкурс Колосок онлайн”, відзначають правильні відповіді та отримують діамантові сертифікати  конкурсу  у номінації „Я  ДОПОМІГ ЗСУ”.

Запитання та відповіді щодо проведення онлайн-конкурсів з мобільного додатку:                      https://e-kolosok.org/zapytannia-i-vidpovidi/                                                                                Запитання та відповіді щодо проведення онлайн-конкурсів з ПК:                                     https://e-kolosok.org/informatsiia-pro-provedennia-onlayn-konkursiv-vid-koloska-na-pk/

четвер, 10 листопада 2022 р.

Про Всеукраїнський марафон роздільного збору відходів!

 Шановні колеги! 

З 15 по 30 листопада 2022 року стартує Всеукраїнський марафон роздільного збору відходів "Знайди-Сортуй-Здавай".                                                                                                                                Попри війну українці прагнуть до екологічно відповідального життя і  продовжують запроваджувати щоденні екологічні звички, однією з яких є сортування вторинної сировини. Тож, Всеукраїнський молодіжний рух “Let`s do it Ukraine” закликає приєднатись до екологічної місії і разом зробити усе, щоб створити в Україні культуру чистоти та правильного поводження з відходами.                                                                                                                                                           До Всесвітнього дня переробки, який щороку припадає на 15 листопада, активісти Всеукраїнського  молодіжного  руху “Let`s do it Ukraine”  розробили серію дистанційних заходів, до яких може долучитися учнівська молодь:

  • Марафон роздільного збору відходів, формування Національної мапи вторинної сировини.

  • Онлайн тренінги “Екологічно відповідальне життя українців та правильне поводження з відходами під час війни”.

  • Розроблять та презентують карткову гру “Ековідповідальне життя” і передадуть у сховища, щоб корисно провести час на період сигналів тривог.

  • В рамках заходів будуть відбуватись індивідуальні та колективні конкурси.                                   Пропонуємо поширити інформацію серед школярів та долучитися до марафону! Детальна інформація щодо участі в марафоні за покликанням     https://letsdoitukraine.org/2022/11/waste-sorting-marathon/

вівторок, 8 листопада 2022 р.

КОЛОСОК для ЗСУ!

 Шановні друзі!

У лютому 2022 року через віроломний напад росії Оргкомітет призупинив організацію конкурсу „КОЛОСОК-весняний – 2022”.  У квітні  конкурс не відбувся, але сьогодні завдання очікують на шанувальників природи та усіх бажаючих підтримати ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ і наблизити нашу ПЕРЕМОГУ.  

Оргкомітет запрошує учнів 1-11 класів та їхні родини до участі у конкурсі-марафоні  „КОЛОСОК для ЗСУ”.  Цього разу в учасників дві задачі: показати якнайкращий результат у конкурсі і зробити свій внесок на підтримку ЗСУ. Цей  конкурс особливий не лише за призначенням благодійних внесків, але й за унікальним  сертифікатом, тривалістю, форматом та віковою категорією учасників.  

  1. Лише цього разу усі учасники отримають діамантовий сертифікат у номінації „МИ ДОПОМОГЛИ ЗСУ”.
  2. Конкурс відбувається у двох форматах для кожного учасника: он-лайн та оф-лайн.
  3. Учасники, родини або школи самостійно перераховують оргвнесок в фонд „ПОВЕРНИСЬ ЖИВИМ” (ви самостійно вирішуєте на що підуть кошти: Допомога армії” або підтримка роботи самого фонду і яку обрати періодичність  допомоги підписка” або разово” (будьте уважні при оплаті карткою на сайті, у випадку, якщо  Ви оберете підписка” то кошти з Вашої карти списуватимуться щомісяно в автоматичному режимі) )
    Реквізити фонду https://savelife.in.ua/donate/?utm_source=kolosok-dlia-zsu  
  4. Конкурсна подія триватиме з 1 листопада по 15 грудня 2022 р. Тому Оргкомітет назвав цей конкурс марафоном.  
  5. У конкурсі беруть участь учні 1-11 класів та (за бажанням) їхні родини й широке коло знайомих родини.
  6. Оргвнесок становить від 25 грн з учасника. Разом з учасниками можуть донатити родини та знайомі, які бажають взяти участь у конкурсі.

З умовами проведення та етапами конкурсу можна ознайомитися за посиланням: https://e-kolosok.org/kolosok-dlia-zsu або   http://kolosok.org.ua/kolosok-dlia-zsu/


понеділок, 24 жовтня 2022 р.

Завершення роботи наукової студії

 24 жовтня 2022 р. відбулося четверте, завершальне у поточному році, засідання  наукової студії. Впродовж року вчителі біології прослухали лекції з сучасних проблем та питань в галузі біології.                  Висловлюємо щиру вдячність лектору-Іваненко Ользі Володимирівні, директору компанії Future Hill House LTD,   Лондон, Сполучене Королівство.


понеділок, 17 жовтня 2022 р.

Вітаємо переможців Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв!

 З 04 по 06 жовтня 2022 року освітянами та лісівниками Хмельниччини проведено фінальний етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти – 2022. 


 Учнівське лісництво "Пліщинське" здобуло  Гран-Прі!    

Вітаємо керівника зразкового учнівського лісництва «Пліщинське» Миколу Андрійовича Зведенюка та команду юних лісівників з  перемогою  на національному рівні!                   Зичимо нових яскравих успіхів у вивченні лісу!

вівторок, 4 жовтня 2022 р.

Знання під час війни

 Громадська організація «Всеукраїнська громадська організація «Рушійна сила» за підтримки IREX та Українського фонду швидкого реагування за фінансової підтримки Державного департаменту США, реалізувала проєкт «Знання під час війни» метою якого є актуалізація існуючих освітніх матеріалів, призначених для онлайн та офлайн-навчання, шляхом створення навчальної програми, яка складається із 5 відеоуроків та 5 методичних розробок уроків, спрямованих на засвоєння учнями основ особистої фізичної та психологічної безпеки під час війни та в повоєнний час.

Навчальна програма «Знання під час війни»

 

Урок 1. «Інформаційна безпека»

Відеоурок https://youtu.be/l9SKMWfzBo0

Методична розробка: http://ua-history.info/videourok/455/

Урок 2. «Психологічна безпека»

Відеоурок https://youtu.be/LngsvniRHnI

Методична розробка: http://ua-history.info/videourok/437/

Урок 3. «Особиста безпека»

Відеоурок https://youtu.be/tUATv2yAAbA

Методична розробка: http://ua-history.info/videourok/447/

Урок 4. «Національна безпека»

Відеоурок https://youtu.be/d2fMsjNrBdQ

Методична розробка: http://ua-history.info/videourok/433/

Урок 5. «Мінна НЕбезпека»

Відеоурок: https://youtu.be/rZQTYnnAKoU

Методична розробка: http://ua-history.info/videourok/457/

 

 


вівторок, 27 вересня 2022 р.

НУШ: 5 клас

 

Покликання на презентації

до підручника інтегрованого курсу «ПІЗНАЄМО ПРИРОДУ»

для 5 класу закладів загальної середньої освіти

(автори Біда Д.Д., Гільберг Т.Г., Колісник Я.І.)

 

РОЗДІЛ 1. ПІЗНАЄМО СВІТ НАУКИ

Як наука змінює світ

https://cutt.ly/lXhq6rk

Як стати винахідником

https://cutt.ly/VXhwpuz

Як шукати відповіді на запитання

https://cutt.ly/iXhwhVO

Що таке фізичні величини та як їх вимірювати

https://cutt.ly/eXhqPLl

РОЗДІЛ 2. ПІЗНАЄМО БУДОВУ РЕЧОВИН

Що нас оточує

https://cutt.ly/AVmLnRu

Із чого все складається

https://cutt.ly/ZVmLTJb

Які властивості у твердих тіл

https://cutt.ly/0VmLOnY

Які властивості у рідин

https://cutt.ly/gVmLG5S

Чому вода – найдивовижніша рідина на землі

https://cutt.ly/zVmLCZg

Які властивості у газів

https://cutt.ly/gVSd32G

Спостереження явищ дифузії та випаровування

https://cutt.ly/SVSfqn6

Як виміряти масу

https://cutt.ly/wVSfyFM

Що таке розчинні та нерозчинні речовини

https://cutt.ly/rVSfghP

Досліджуємо розчинність деяких речовин

https://cutt.ly/qVSfmv5

Скільки є речовин

https://cutt.ly/MVSfORv

 

Ще раз про оцінювання в 5 класі НУШ





 

вівторок, 20 вересня 2022 р.

Реалізація модельних навчальних програм у пілотних 6-х класах

 20 вересня 2022 р. відбувся вебінар "Науково-методичні засади реалізації модельних навчальних програм у 6-х пілотних класах НУШ".  Програми природничої освітньої галузі пілотуються в п'яти освітніх закладів Хмельниччини:

Гімназія № 1 імені Володимира Красицького м. Хмельницького (вчитель- Ільїнський С.В.);

Гімназія № 2 м.Хмельницького (вчитель- Мельницька І.І.);

 Кам’янець-Подільський навчально-виховний комплекс №3 у складі ЗОШ І-ІІІ ступенів та ліцею (вчитель-Лісова Г.Й.);

 Старокостянтинівська загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Старокостянтинівської міської ради (вчителі- Покотилюк В.В., Прокіна І.І.);

Навчально-виховний комплекс «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів, ліцей «Успіх» м.Славути (вчитель-Харчук З.А.).

З особливостями викладання змісту програм у 6 класі ознайомили учасників автори навчально-методичних комплектів Гільберг Т.Г., Стократний С.А.




пʼятниця, 2 вересня 2022 р.

Дбаємо про безпеку учнів!

 Шановні колеги!

У методичних рекомендаціях МОН України та ХОІППО звертається увага на безпеку освітнього процесу, питання збереження життя і здоровя всіх учасників освітнього процесу.          Міністерство МВС України видало посібник "Абетка з безпеки "для школярів. Просимо ознайомити учнів: https://mvs.gov.ua/upload/1/2/8/8/1/0/LH3hOOTOzxK2gAndmWbNnYJSG1yvF1ECBE1pqbE4.pdf




середа, 31 серпня 2022 р.

Вітаємо, колеги, з початком 2022-2023 н.р.!

 

Шановна природнича спільното!

Вітаємо з початком професійних випробувань, долання труднощів і перешкод! Витримки Вам, стійкості та надії! Пам'ятайте, що дітям важко сприймати війну і все, що з нею зв'язано. Вони живуть позитивними емоціями, бажанням жартувати, весело спілкуватися. Підтримуйте їхнє дитинство! Будьте сильними, позитивними, вселяйте надію і впевненість! Дбайте про свою безпеку та безпеку ваших учнів! Відсутності повітряних тривог і мирного нам неба! 

В єдності наша сила! Бо ми-Україна!

Підручники для 5-го класу НУШ

 

До уваги освітян, учнів 5-х класів закладів загальної середньої освіти та їхніх батьків!

В електронній бібліотеці Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти»  https://lib.imzo.gov.ua/yelektronn-vers-pdruchnikv/5-klas-nush/  розміщено електронні версії оригінал-макетів підручників для 5 класу закладів загальної середньої освіти, що у 2022/2023 навчальному році починають упроваджувати новий Державний стандарт базової середньої освіти та модельні навчальні програми Нової української школи.

четвер, 25 серпня 2022 р.

Інструктивно-методичні рекомендації МОН України щодо щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів/інтегрованих курсів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році

 Шановні колеги! 

Просимо ознайомитися з інструктивно-методичними рекомендаціями МОН України (Лист від 19.08.2022 №1/9530-22)  щодо організації освітнього процесу та  реалізації модельних навчальних програм природничої освітньої (додаток 7)  за покликанням: https://znayshov.com/News/Details/instruktyvno-metodychni_rekomendatsii_shchodo_orhanizatsii_osvitnoho_protsesu_2022_2023

 Матеріали розміщено на блозі в розділі "Методичні рекомендації" в папці "2022-2023 н.р."

вівторок, 23 серпня 2022 р.

З Днем незалежності, Україно!

До Дня незалежності України вчителі біології  Хмельниччини об'єдналися в регіональному інноваційному проєкті «Дивовижні мандри Хмельниччиною у метавсесвіті». На протязі серпня реалізовано сім міні-проектів в рамках онлайн-табірних днів «Meta Bio Camp Хмельниччина».  Учні  різних територіальних громад знайомилися з природою своєї місцевості, з природними символами України, з рослинним складом українського борщу, особливостями вирощування сільськогосподарських рослин та тварин. такі онлайн-мандри  розширяють кругозір дітей,  формують ціннісне ставлення до оточуючого світу природи. А інформаційні коктейлі, квести, відеовиставки, віртуальне перебування в лісі, печерах, в гостях людей, що вирощують на Хмельниччині цікаві сорти лохини, винограду та фундуку сприятимуть мотивації до вивчення біології.                                                                                                                           Школярі ніколи не втомлюються від комп’ютерних ігор, а ось від класичних уроків у них виникає втома, зникає  мотивація до навчання. Зачасту це  відбувається тому, що світ навколо  швидко змінюється, а система освіти залишається на сталих позиціях.                                Сьогодні вчителю потрібно постійно підвищувати свій професійний рівень, щоб  урок був  сучасним і цікавим для школярів.  Революцією у системі освіти, яка змінить весь ландшафт шкільного навчання, вважають метавсесвіт. Вікіпедія трактує поняття "метавсесвіт" як  мережу віртуальних світів, що  зосереджені на соціальній взаємодії;  як віртуальний простір, в якому люди, їх аватари, можуть взаємодіяти між собою та іншими цифровими об'єктами за допомогою технологій віртуальної, доповненої або змішаної реальності.                                                       Щиро дякуємо вчителям-ентузіастам, які роблять перші професійні кроки в метавсесвіті:      
Баранчуку С.О., вчителю біології Білогірської ТГ за проєкт Любов і праця - допомога природі";        Семенюк В.В,  вчителю біології Шепетівської міської ТГ за проект "Віртуальна екскурсія РЛП "Мальованка"; Гудковій Н.П., вчителю біології Шепетівської міської ТГ за проект "Без борщу і калини-нема України"Миколюку Р.О., вчителю біології Камянець-Подільської ТГ за проект "Ангели ночі Хто вони?". Нараєвській І.В., вчителю біології Жванецької ТГ за проект "Знайомий незнайомець"; Джур Т.С., вчителю біології Славутської міської ТГ за проект "Музей лісу";Мацьків І.Ф., вчителю біології Хмельницької міської ТГ за проект "Галерея рослин рідного краю";Ганджі В.М., вчителю біології Хмельницької міської ТГ за проект"Рослини рідного краю".  
Дякуємо Іваненко О.В., директору компанії Future Hill House LTD (Лондон) за науковий та технічний супровід проекту.

Запрошуємо до манд дивовижними місцями Хмельниччини у метавсесвіті:

https://app.gather.town/app/n1svNNZ5R9gLQEoW/metabiocamp

 В    GATHER  ви побачите мапу із символами, кожен  з яких символізує назву міні-проекту. Потрібно стати на символ та натиснути Enter. 

 Цікавих подорожей Вам і вашим учням!



 

субота, 20 серпня 2022 р.

Готуємося до старту нового 2022-2023 навчального року!

                                               Вітаю, шановні колеги!


22 серпня 2022 року запрошую на серпневу методичну зустріч. Підведемо підсумки минулого навчального року, означимо пріоритети на новий 2022-2023 н.р., обговоримо питання безпеки освітнього процесу та визначимо наявні ресурси для забезпечення якості шкільної природничої освіти.

Керівників професійних спільнот, запрошуємо в GOOGLEклас, а всіх учителів природничих предметів на YouTube-канал за покликанням: 

https://www.youtube.com/watch?v=FNI09DRawSQ


                   Все буде Україна!


понеділок, 27 червня 2022 р.

Про інноваційні уроки біології в метавсесвіті!

 27 червня 2022 р. розпочався сертифікований тренінг для вчителів біології "Інноваційні уроки біології в метавсесвіті".     
28 вчителів біології виявили бажання  ознайомитись з ключовими принципами архітектури та функціонування метавсесвіту; з можливостями платформ метавсесвіту та ідеями, які можна використати під час розробки інноваційних уроків з біології.

-          

вівторок, 21 червня 2022 р.

Обласний марафон «Стартує НУШ в основній школі»

 21 червня 2022 р. на базі ХОІППО відбувся обласний марафон "Стартує НУШ в основній школі". Про  особливості сучасного покоління учнів, 


 освітнє середовище, нові виклики НУШ йшлося під час пленарної частини марафону.
На секційному засіданні вчителі пілотних класів природничої освітньої галузі поділилися досвідом роботи з питань реалізації діяльнісного підходу на уроках, формування наскрізних умінь і навичок, формувального оцінювання.







неділя, 19 червня 2022 р.

Наша колега потребує допомоги!

 Шановні колеги! Ми з Вами можемо творити чудеса! Люди, кому ми допомагали боротися з важкими недугами-поруч з нами на освітянській ниві. Вони не просто живуть, вони працюють та допомагають іншим!                                                                                                                          Сьогодні країна і кожен з нас переживають важкі часи. Ми об'єдналися заради перемоги! Перемоги у війні! А ще закликаю до об'єднання, щоб   допомогти нашій колезі, вчительці біології з Білогірської ТГ, яка мужньо бореться з важкою хворобою.  Хто-молитвою, хто-необхідними словами, а  в кого є можливість- фінансово. Давайте відмовимося від одного морозива або філіжанки кави і допоможемо Валентині Леонтіївні Нагорній отримати надію на життя! Сподіваюся, що Валентина Леонтіївна доведе до 11 класу ще не одне покоління випускників!

Реквізити для допомоги:   картка Приватбанку: 5168  7574 2661 2810

Нагорна Валентина Леонтіївна

пʼятниця, 17 червня 2022 р.

Наукова студія для вчителів біології

 17 червня 2022 р. відбулося третє засідання наукової студії для вчителів біології. Тема зустрічі "Зелена біотехнологія".  Під час лекції  науковця Іваненко О.В., Лауреата премії НАН України для молодих учених і студентів, ознайомилися з можливостями біотехнологій в харчовій промисловості, перспективними можливостями біореактора, перевагами та ризиками сучасних біотехнологічних розробок, сучасними науковими відкриттями.






Навчити дитину бути успішною!

 Навчити дитину бути успішною в школі та дорослому житті- мета науково-педагогічного проєкту "Інтелект України".                                                                                                                                          Про шляхи реалізації мети, освітні інноваційні технології та особливості авторських навчальних програм та програм МОН України йшлося на навчальних семінарах (14.06-17.06.2022 р.) для вчителів природничої освітньої галузі, що працюють у проєктних класах "Інтелекту" .




понеділок, 6 червня 2022 р.

Вчителі біології тримають освітній стрій!

 

Національна освіта є фундаментом національної безпеки.  Саме вона формує одвічні цінності: свободу, демократію, патріотизм, національну гідність,  повагу до життя. А ще  збереження життя і здоров'я та екологічні  цінності.  

У мирний час вектор науково-методичної роботи з професійною спільнотою вчителів біології Хмельниччини  був  спрямований   на реалізацію засад Нової української школи, на  якісний освітній процес, на професійне зростання вчителів. Проводились конкурси, турніри, олімпіади, майстер-класи, тренінги, круглі столи, конференції, форуми…

          Війна принесла страх, розгубленість, загострила емоції та викликала багато проблем.  Необхідно було адаптуватися до нових реалій.  Таким механізмом адаптації до життя в умовах війни стало волонтерство. Вчителі біології Хмельниччини з перших днів війни долучилися до волонтерських справ:  працювали у пунктах допомоги переселенцям, плели маскувальні сітки, готували укриття, ліпили вареники та пекли пиріжки  для воїнів  тероборони та  ЗСУ. А ще комунікували з учнями, заспокоювали, підтримували, допомагали.  

«Тримати освітній фронт!»- стало гаслом кожного освітянина, попри воєнний стан в Україні, ракетні обстріли та невимовний біль втрат.

 Про навчальні ініціативи, особливості проведення уроків в період війни,  надання психологічної підтримки учням, ресурсне забезпечення освітнього процесу з біології, залучення школярів до позаурочної діяльності йде мова у статтях-роздумах фіналістів обласного етапу конкурсу «Вчитель року-2021» в номінації «Біологія» та  презентаціях кращих практик екологічних ініціатив «Природа проти війни!».                                                                                                Ознайомитись з матеріалами збірки можна за покликанням:

https://drive.google.com/file/d/1XmNE4R9HzJ2RHPjOlu7yd_MYMcy3iQBp/view?usp=sharing