.
З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно з 1 грудня 1988 року. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.За даними ООН, поширення епідемії СНІДу у світі в цілому сповільнилося. За останні 5 років кількість виявлених випадків зараження ВІЛ/СНІД скоротилась на 20%. Натомість в Україні серед країн Східної Європи і Центральної Азії ступінь поширеності ВІЛ/СНІД найвищий, серед дорослого населення він становить 1,1%. Щодня в Україні реєструється 48,5 випадків захворювання ВІЛ-інфекцією.
“COVID-19 наочно продемонстрував, що під час будь-якої пандемії безпека всіх залежить від безпеки кожного. Щоб досягти успіху, необхідно надати допомогу всім, хто її потребує. Викорінення стигми та дискримінації, врахування інтересів населення та застосування підходів, заснованих на правах людини і гендерної рівністі, — ось головні умови припинення пандемій ВІЛ і COVID-19”, — заявили в ЮНЕЙДС.
В організації підкреслили, що літні люди, що живуть з ВІЛ, або люди, які живуть з ВІЛ з проблемами серця та легень, можуть піддаватися більш високому ризику зараження COVID-19 і мати більш серйозні симптоми.
Як повідомляв УНН, в жовтні 2020 року в Україні офіційно зареєстровано 1244 нових випадків ВІЛ-інфекції, у 268 пацієнтів діагностовано СНІД, а 160 осіб померли від СНІДу.