Сторінки
Сторінки
неділя, 31 грудня 2023 р.
середа, 27 грудня 2023 р.
Простір для втілення інноваційних ідей
понеділок, 11 грудня 2023 р.
Вітаємо розумних та успішних!
11 грудня 2023 року у Києві відбувся Всеукраїнський урочистий збір переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів і Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України для вручення стипендій Президента України у 2023 році.
Щиро вітаємо президентських стипендіатів з біології і екології:
- Починка Олександра, студента І курсу Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова (учень Хмельницького ліцею ІІ-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради, вчитель-Гусак С.Г., вчитель-методист);
- Скрипник Софію, студентку І курсу Хмельницького музичного коледжу імені В.І. Заремби(учениця НВК №4 м.Хмельницького, вчитель-Віркун В.О., вчитель-методист);
- Хараджу Єлизавету, ученицю 9 класу комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей №10 Хмельницької міської ради» (вчитель- Бітюк М.Ю., Заслужений вчитель України);
- Трубнікова Єлизавета, учениця 10 класу комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей No 4 імені Павла Жука Хмельницької міської ради (вчитель-Віркун В.О., вчитель-методист).
четвер, 7 грудня 2023 р.
РЕЗУЛЬТАТИ МІЖНАРОДНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ PISA-2022
Шановні колеги! Просимо ознайомитися з результатами дослідження:
https://mon.gov.ua/ua/news/rezultati-mizhnarodnogo-doslidzhennya-yakosti-osviti-pisa-2022
ПРИРОДНИЧО-НАУКОВА ГРАМОТНІСТЬ
Оцінювання з природничо-наукової грамотності передбачає виявлення здатності 15-річного учнівства як свідомих громадян вивчати й розв’язувати проблеми, пов’язані з наукою й науковими ідеями. Відповідно до визначення PISA, науково грамотна особа готова брати участь в обґрунтованому дискурсі про науку й технології, що потребує навичок наукового пояснення явищ, оцінювання та планування наукового дослідження та наукової інтерпретації даних і доказів.
Найвищі результати в циклі 2022 року українські учні отримали з природничо-наукових дисциплін. Якщо порівняти із циклом 2018 року, результати зменшилися на 19 балів. Базового рівня грамотності за шкалою PISA досягли 66% українських учнів і учениць. Це означає, що вони здатні застосувати знання в галузі природничо-наукових дисциплін на рівні їхнього побутового розуміння, а також демонструють елементарні знання, засвідчуючи спроможність виявляти ті питання, які можна дослідити науково. Водночас рівня 3 і вищих досягли 36% учнів.
Варто враховувати, що успіхи в природничо-наукових дисциплінах у минулому циклі досліджень були ліпшими, ніж, наприклад, із математики (близькими до результатів із читання). Тож хоч результати в галузі природничих наук і знизилися, але падіння є не таким помітним.
середа, 6 грудня 2023 р.
Про формувальне оцінювання
Видавничий дім «Освіта» та авторські колективи посібників для пілотуючих 7 класів пропонують обговорити й обмінятися досвідом з теми:
Формувальне і підсумкове оцінювання 7 клас НУШ. Практичний кейс
Біологія
07.12. о 18.00
https://us06web.zoom.us/j/84856743560?pwd=aWrkVyEuEqxx6NHgohdBX1tBhv28r3.1
понеділок, 4 грудня 2023 р.
Про початок марафонів програм НУШ 7-9 класи
Шановні колеги!
5 грудня о 14.00 Біологія