Сторінки

Сторінки

вівторок, 22 серпня 2023 р.

Серпнева методична зустріч

 

Методична зустріч з  учителями природничої освітньої галузі «Як ефективно розпочати новий 2023/2024 навчальний рік»  відбулася 21.08 на базі ХОІППО в онлайн-форматі. 

Організатори методичної зустрічі   Буймістер Л.В., методист хімії  і  Мирна Л.А., методист біології і екології акцентували увагу на  безпечному освітньому середовищі та особливій психологічній підтримці  здобувачів освіти. Учасників  заходу ознайомлено з візією майбутнього освіти і науки України; опрацьовано нормативну базу; окреслено  основні підходи та завдання щодо реалізації Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти. У практичній частині методичної зустрічі   спікери анонсували сучасні навчальні ресурси, що сприятимуть подоланню освітніх втрат та забезпечать якість навчання з предметів та інтегрованих курсів природничої освітньої галузі. Методичний аспект  розробки навчальних програм та календарно-тематичного планування з інтегрованих курсів (5-6 кл.)  природничої освітньої галузі  розкрили в своїх виступах Гжегожевська А.А., вчителька біології ліцею №10 м. Хмельницького, старший вчитель; Малащук О.А., вчителька біології і хімії Марянівської гімназії Чорноострівської селищної ради, вчитель-методист; Палій Ж.О., вчителька хімії Цвітоського ліцею Улашанівської сільської ради, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, Тимошик А.А., вчителька біології Ярмолинецького ЗЗОСО №1, старший вчитель.     Про  нової модельної програми з біології для 7-9 класів НУШ йшлося в матеріалах автора навчально-методичного комплекту Соболя В.І, вчителя- методиста.        
                 

                                                                   

        
Особливу увагу на зустрічі приділено роботі з обдарованими школярами.   Іваненко О.В., член журі ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з біології і екології, директор компанії Future Hill House LTD Лондон, проаналізувала олімпіадні завдання  всеукраїнського та міжнародного рівнів і зазначила необхідність  реалізації наукової складової в освітньому процесі з хімії і біології, системність в позаурочній роботі, наявність у вчителів сучасних наукових україно- та англомовних посібників.  Власним досвідом з підготовки учнів до олімпіад з хімії поділилася Корнієнко А.Е., вчителька хімії Шепетівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія», вчитель-методист. У 2023 році її учень Омелянчук Владислав  здобув бронзову медаль на Міжнародній олімпіаді з хімії. Аліна Едуардівна зазначила, що високі досягнення  є спільним результатом роботи  вчителя та учня. Однак, високого професійного та наукового рівня  педагог досягає лише шляхом постійного навчання.



четвер, 17 серпня 2023 р.

Готуємося до нового 2023-2024 н.р.!

Шановні природничники! 

28 серпня 2023 року о 10.00 Національна академія педагогічних наук України в онлайн-режимі розпочне традиційну серпневу веб-конференцію для педагогічних працівників «Вчені НАПН України – українським учителям». На цьому заході будуть висловлені поради вчених Академії щодо реалізації концепції «Нова українська школа», надані коментарі до змісту нових модельних навчальних програм і підручників, що запроваджуються цього навчального року, висвітлені особливості організації освітнього процесу в умовах воєнного стану, подолання освітніх втрат, створення безпечного психологічного середовища, та відбудеться ознайомлення освітян з методичними розробками науковців щодо актуальних питань, які турбують нині освітянську спільноту. Пряма трансляція пленарного засідання буде здійснюватися на каналі YouTube за посиланням: 
https://www.youtube.com/watch?v=LrJ2zQAhezw. 
29 серпня передбачаються виступи вчених академії за секціями, що зазначені у програмі. Виступи можна переглянути за посиланням: 
https://undip.org.ua/to-scientists/events/ucheni-napn-ukrainy-ukrainskym-uchyteliam-2/.

вівторок, 15 серпня 2023 р.

«Ні» об’єднанню спеціальностей «Географія» та «Екологія»!

                                       Шановні колеги!

Зараз як ніколи наша країна потребує підготовлених фахівців з питань екологічної безпеки, які знають об’єкти та території критичної інфраструктури, і можуть запропонувати шляхи розв’язання або мінімізації наслідків військових дій для довкілля, життя та здоров’я мільйонів українців!

Вже дев’ять років в Україні триває війна. Очевидними є трагічні наслідки війни – прояви екоциду, техногенні катастрофи, зруйновані будівлі та інфраструктура екологічно небезпечних підприємств, де розміщуються хімічні речовини та промислові відходи, підтоплені території внаслідок підриву російськими військами греблі Каховської ГЕС, ядерна загроза внаслідок окупації Запорізької АЕС, знищені пожежами лісові масиви, забруднені водні ресурси та ґрунти, заміновані і порушені ландшафти, об’єкти природно-заповідного фонду, природоохоронні території міжнародного значення.

Саме тому Всеукраїнська екологічна ліга запрошує долучитись до збору підписів проти об'єднання спеціальностей «Географія» та «Екологія»! Долучайтесь!

Посилання на лист-звернення: https://docs.google.com/document/d/1mLjjFMWuJpKxP7GAoZ8qS2M07NfXMciP/edit?usp=drive_link&ouid=109752664242054269997&rtpof=true&sd=true

         Увага!
Шановні координатори шкільних осередків ВДС "Екологічна варта", вчителі-природничники, прошу підтримати звернення Екологічної ліги.