Сторінки

Сторінки

середа, 29 вересня 2021 р.

Для роботи з обдарованими школярами!

  ННЦ "Інститут біології та медицини" Київського національного університету імені Тараса Шевченкапродовжує свою активну роботу зі школярами. Розпочинається  новий навчальний рік в  "Університеті майбутнього", розрахованому на учнів 8-11 класів, яким цікаві біологічні науки.

Заняття в Університеті будуть проводитися по суботах, з використанням технологій дистанційної комунікації та навчанняна безоплатній основі.
Посилання на першу лекційну сесію вже розміщено на офіційному сайті  Інституту за посиланням

Просимо поширити інформацію серед учнів!
З повагою та найкращими побажаннями,
заступник директора
ННЦ "Інститут біології та медицини"
Наталія Скрипник

Конкурс "Колосок-осінь 2021"


Шановні колеги!
 Розпочинаємо інформаційно-просвітницьку  роботу щодо участі школярів у Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі "Колосок осінній ".
У рубриці "Конкурс Колосок в папці "Колосок-2021" розміщено презентацію з інформацією про особливості Конкурсу.
Просимо поширити інформацію серед батьківської та учнівської спільнот.

вівторок, 28 вересня 2021 р.

Вебінар "Абетка вакцинації..."

Академія української преси проводить інформаційно-просвітницьку кампанію щодо посилення стійкості до дезінформації,  просвітництво серед педагогів та батьків задля прийняття поінформованих рішень. В рамках кампанії 28 вересня 2021 року відбувся вебінар для професійної спільноти вчителів біології Хмельниччини "Абетка вакцинації чи освітнє щеплення від дезінформації від А до Я". Даний проєкт виконується за підтримки проєкту Агенства США з міжнародного розвитку "Медійна програма в Україні". Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації.                                       Мотивуючим щодо медіаграмотності кожного педагога та практичної значимості просвітництва серед дорослих про вакцинацію був виступ Світлани Фіцайло,  головної спеціалістки Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН України.                                                                                             Про вакцини: біологічні, медичні та медіаосвітні аспекти; фейкові повідомлення щодо наслідків вакцинації інформував педагогів  Руслан Шаламов, біохімік,  кандидат педагогічних наук.                                                                               Оксана Волошенюк, представниця Академії української преси,  презентувала матеріали, які розроблено в рамках проєкту для просвітництва педагогічної та  батьківської спільноти щодо аналізу медіаповідомлень про вакцини та вакцинацію. «Абетка вакцинації чи освітнє щеплення від дезінформації від А до Я:методичний комплекс» містить відеолекції,  графічний роман,  комікси. Дані розробки занять чи фрагменти комплексу можна використати на семінарах, при проведенні засідань професійних спільнот педагогів, на шкільних конференціях та уроках, при роботі з батьками.

За наведеним Qr-кодом матеріали можна завантажити для роботи:
















середа, 22 вересня 2021 р.

Запрошення на вебінар «Абетка вакцинації чи освітнє щеплення від дезінформації: від А до Я»


Шановні колеги!

Інформуємо, що відповідно до листа Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України №4.5/2670-21 від 09.09.2021 «Про проведення інформаційно-просвітницької кампанії "Абетка вакцинації від А до Я"» Академія української преси розпочинає інформаційно-просвітницьку кампанію щодо посилення стійкості до дезінформації,  просвітництво серед педагогів та батьків задля прийняття поінформованих рішень.

Запрошуємо вчителів природничих предметів, керівників професійних педагогічних спільнот на вебінар «Абетка вакцинації чи освітнє щеплення від дезінформації: від А до Я»  28 вересня 2021 року  о 15.00.

Для участі у вебінарі необхідно зареєструватися до 27.09.2021р. за посиланням:

 https://forms.gle/MsA763wLyhsXnmCr5

 У вебінарі візьмуть участь Фіцайло Світлана Сергіївна (головний спеціаліст Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН України) і Шаламов Руслан Васильович (кандидат педагогічних наук, автор підручників з біології),  яким можна поставити у чаті питання щодо викликів освітнього процесу з біології.

Учасники вебінару отримають сертифікати МОН і Академії української преси про підвищення кваліфікації.

четвер, 2 вересня 2021 р.

Пілотні класи НУШ-2021

 З 1 вересня 2021 року в школах України в пілотних 5-х класах стартує НУШ. Першими новий Державний стандарт базової середньої освіти впроваджують 136 шкіл України. В Хмельницькій області пілотують гімназія № 1 імені Володимира Красицького м.Хмельницького, гімназія № 2 м.Хмельницького, Кам’янець-Подільський навчально-виховний комплекс №3 у складі ЗОШ І-ІІІ ступенів та ліцею, Старокостянтинівська загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Старокостянтинівської міської ради, навчально-виховний комплекс «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів, ліцей «Успіх».

 Серед чотирьох пропонованих модельних навчальних програм природознавчої освітньої галузі педагогами шкіл обрано дві: 

  • «Пізнаємо природу»  ( авт. Біда Д., Гільберг Т., Колесник Я.);

  • Природничі науки    (авт. Білик Ж., Засєкіна Т., Лашевська Г., Яценко В.)

Програма навчання вчителів пілотних класів стартувала ще у квітні 2021 року. Генеральний директор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН Андрій Осмоловський зазначив, що "інноваційний освітній проєкт всеукраїнського рівня дозволить учасникам не лише апробувати, але й оволодіти ціннісними та практичними аспектами нового Державного стандарту базової середньої освіти. Від того, який досвід отримають учні пілотних класів, учителі та керівники закладів освіти, які беруть участь в інноваційному проєкті, залежатиме в підсумку ефективність упровадження з наступного року цінностей Нової української школи на рівні базової середньої освіти в межах усієї України".
До навчання та координації освітньої діяльності вчителів природничої освітньої галузі долучився і ХОІППО. Організаційна зустріч з педагогами відбулася 30 вересня. Увагу було приділено питанням наступності між початковою школою і базовою, особливостям  модельних навчальних програм, характеристиці навчально-методичних комплектів.