Сторінки

Сторінки

понеділок, 27 травня 2019 р.

Голосківські юні орнітологи - серед найкращих в Україні


З 21 по 23 травня 2019 року  Черкащині відбувся VІІ Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних зоологів.   
Команда з Хмельниччини у складі  Грушка Сергія (8 кл.), Білана Дмитра (8 кл.), Чудіновського  Олександра (7кл.)-вихованців гуртка «Юні орнітологи» здобула на Зборі ІІ місце у конкурсі-представленні власних досліджень і ІІ місце у конкурсі фотографій.
 Готував команду до конкурсних випробувань і  очолював  ентузіаст юннатівського руху, орнітолог, керівник гуртка  юних орнітологів, керівник клубу "Aves", вчитель екології, хімії, природознавства та інформатики, вчитель-методист Голосківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Меджибізької ОТГ Новак Володимир Олександрович, 

Вітаємо команду юннатів Голосківської школи і їх керівника – Новака В.О. з черговим яскравим успіхом, зичимо нових непересічних здобутків на ниві знань орнітології, екології та охорони природи!

                   (За матеріалами Хмельницького ОЕНЦУМ)

пʼятниця, 10 травня 2019 р.

ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ СВОЇХ ПОЗИЦІЙ НЕ ЗДАЮТЬ



        
         Нещодавно в місті Києві завершився фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Вихованка гуртка «Основи агрохімії» Хмельницького ОЕНЦУМ (учениця 11-Б класу НВК № 10 м. Хмельницького) Міронова Софія представляла дослідницьку роботу «Екологічні ніші макрофітів як фактор оптимізації стану техногенних водойм Малого Полісся» здобула   Диплом ІІ ступеню і нагороджена срібною медаллю.


         Диплом, яким відзначена наша юна дослідниця природи Софія Міронова, підписали особисто Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Президент Національної академії наук України Борис Патон та очільник МАН України Станіслав Довгий.
         Юннатка Софія на конкурсі-захисті у відділенні екології і аграрних наук секції «Охорона довкілля та раціональне природокористування» показала глибокі знання в галузі природничих наук іуспішно захистила результати проведених досліджень, отримані нею під час виконання індивідуальної науково-дослідницької роботи (керівники–Бітюк М.Ю., вчитель біології Хмельницького НВК № 10 та Демчук Л.О., керівник гуртка«Основи агрохімії» Хмельницького ОЕНЦУМ).
         Юна дослідниця яскраво й переконливо продемонструвала поважному журі всі аспекти процесу проведення досліджень та як нею було визначено параметри екологічних ніш макрофітів техногенних водойм Малого Полісся і розроблено рекомендації щодо їх регулювання фітомеліоративними засобами для підтримання стабільного розвитку та ефективного природокористування.
         Прагнучи досягти мети, поставленої у дослідницькій роботі, та раціонально використовуючи наявні інформаційні і дослідницькі матеріали й допомогусвоїх наукових керівників і консультантів, Софія  узагальнила досвід фітомеліорації кар’єрних розробок, розробила проект програми досліджень екологічних ніш макрофітів та підібрала методику їх проведення, визначила й проаналізувала параметри екологічних ніш макрофітів техногенних водойм Малого Полісся та розробила проект плану проведення фітомеліоративних заходів з урахуванням параметрів екологічних ніш макрофітів для оптимізації стану техногенних водойм Малого Полісся.
Частина досліджень була проведена на базі кафедри екології Хмельницького національного університету під керівництвом науковців - професора Білецької Г.А. та доцента Єфремової О.О.
         Індивідуальна дослідницька робота юннатки Софії має наукові й практичні результати, які полягають у визначенні параметрів ніш макрофітів техногенних водойм в умовах Малого Полісся,  розроблених на їх основі фітомеліоративних заходів та рекомендаціях щодо створення на берегах водойм фітомеліоративних лісових насаджень.
         
         Вітаємо Софію Міронову з перемогою і почесним ІІ місцем та зичимо їй нових результативних досліджень і успіхів у здобуванні обраної професії!

                                                


вівторок, 7 травня 2019 р.

Педагогічний вісник

Шановні методисти, вчителі біології і екології!
Готується до випуску  обласний журнал "Педагогічний вісник", присвячений особливостям шкільної біологічної освіти,  упровадженню в освітній процес сучасних технологій навчання, роботі з обдарованими учнями, професійному зростанню вчителів тощо.
Чекаємо на Ваші статті, на обмін думками і здобутками!
Матеріали надсилати до 25 травня 2019 року на адресу:
mirnayalila@gmail.com