Сторінки

Сторінки

середа, 25 жовтня 2017 р.

Ще раз про Колосок!

Увага! Прийом заявок від шкіл щодо участі школярів у конкурсі продовжено до 27 жовтня!

Навчаємось разом!



 25 жовтня 2017 року на базі ХОІППО пройшов науково-практичний семінар для методистів природничих дисциплін з теми" Шляхи підвищення ефективності науково-методичної діяльності методиста природничо-математичних дисциплін у сучасних умовах".
 З вітальним словом до учасників семінару звернувся ректор ОІППО Берека В.Є., доктор педагогічних наук, професор.  Віктор Євгенович акцентував увагу на особливостях модернізації методичної роботи в умовах децентралізацї, важливості співпраці всіх учасників освітнього процесу.  У ході семінару методисти ознайомились з мережевими сервісами для проведення різноманітних методичних заходів та дистанційного навчання.

 Методист природничих дисциплін Славутського методичного кабінету Зиза Ольга Степанівна презентувала систему роботи, ділилася   сучасними формами роботи з учителями міста. Методист фізики і математики Старокостянтинівського райметодкабінету Сукманюк Світлана Іванівна розкрила значення ІКТ у роботі методиста та вчителів району. Методичний квест "Мій компетентнісний урок" провела методист географії науково-методичного центру Департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради Думанська Галина Володимирівна.

Приємна новина!


Вітаємо ученицю 11 класу Шепетівського НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія" Царик Юлію, переможця Всеукраїнської олімпіади з екології, яка отримала стипендію Президента України  (Наказ МОН України від 19.10.2017 року №1399 "Про призначення стипендії Президента України переможцям Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів і Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України 2016-2017 навчального року"). 

четвер, 19 жовтня 2017 р.

Юні дослідники

18 жовтня 2017 року на базі ХОЕНЦУМ у рамках обласної дитячої науково-практичної конференції юні дослідники презентували свої науково-дослідницькі роботи в галузі природничих наук, сільського та лісового господарства.  Отримати консультації, зауваження та побажання могли школярі від провідних науковців в галузі біології, екології, сільського та лісового господарства: Білецької Г.А., доктора педагогічних наук, доцента, професора кафедри екології ХНУ; Юглічек Л.С., кандидата біологічних наук, доцента кафедри екології ХНУ; Клока Є.С., головного спеціаліста відділу лісового та мисливського господарства Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства та ін.
 Цікаві дослідницькі роботи було представлено школярами 6-11 класів.  На секції екології, біології та біохімії відзначено роботу учениці  ліцею №17 м.Хмельницького Єфремової Юлії на тему "Оцінка токсичності донних відкладень водних об'єктів методом тестування" та роботу наймолодшої учасниці заходу-учениці 6 класу Судилківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Судилківської ОТГ  Литвиненко Діани з темою роботи "Дослідження якості хлібобулочних виробів".
Дякуємо всім учасникам та їхнім керівникам за цікаві дослідницькі роботи!

вівторок, 17 жовтня 2017 р.

Працюємо разом на захист довкілля!

11 жовтня 2017 року в м. Хмельницькому відбулось засідання круглого столу «Екологічні проблеми Хмельницької області та шляхи їх розв’язання на засадах збалансованого (сталого) розвитку», організатором якого виступила Всеукраїнська екологічна ліга.
Тимочко Тетяна Валентинівна, голова Всеукраїнської екологічної ліги, розповіла про важливість інтеграції цілей сталого розвитку в регіональні стратегії  та програми, а також представила пропозиції до Стратегії розвитку Хмельницької області до 2020 року. Також були окреслені основні екологічні проблеми Хмельницької області та запропоновано обговорити шляхи їх розв'язання.
У роботі круглого столу взяли участь представники влади, науковці, координатори селищних, районних  та обласного осередків громадських організацій ВЕЛ та ВДС «Екологічна варта».
Під час засідання круглого столу учасники мали змогу висловити свої думки та пропозиції. Відбулись активні дискусії щодо найгостріших екологічних проблем Хмельницької області, учасники надавали свої пропозиції та зауваження до Резолюції, яка в подальшому буде доопрацьована та передана до відповідних органів влади. Основною метою для всіх жителів Хмельницької області є чисте навколишнє середовище. Для досягнення цієї мети необхідно здійснити комплексні заходи, ініційовані органами влади із залученням громадськості. 
Детальніше ознайомитись з роботою круглого столу можна за посиланням:
http://ecoleague.net/pres-tsentr-vel/novyny/2017-rik/zhovten/item/1427-khmelnytska-oblast-pratsiuiemo-razom-na-zakhyst-dovkillia

"Колосок" в очікуванні друзів!

Шановні колеги!    Саме на цьому тижні проходить активна інформаційна робота серед школярів, учителів та батьківської громади щодо участі учнів 1-11 класів у Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі "Колосок-осінь 2017".
 "Живі" газети,  інформаційні плакати, засідання клубів, агітаційні бригади, презентації, бесіди покликані зібрати якнайбільшу кількість юних природничників до участі у конкурсі.
"Колосок" в очікуванні!
Необхідні інформаційні матеріали щодо організації конкурсу знаходяться на сторінці "Конкурс Колосок" у папці "2017-осінь".
 Просимо надіслати фото (за можливості) про підготовку до конкурсу на адресу:

mirnayalila@gmail.com

вівторок, 10 жовтня 2017 р.

Науково-практична конференція



 5 жовтня 2017 року на базі ХОІППО проходила науково-практична конференція "Сучасна екологічна освіта в інтересах сталого розвитку". В рамках конференції  працювали три секції: "Освіта для сталого розвитку", " Сучасні екологічні проблеми:особливості і шляхи вирішення",  "Екологія і здоров'я".
Робота секцій включала тренінги, дискусійні майданчики, круглий стіл. Особливу зацікавленість виявили учасники конференції до тренінгу "Магія хліба", яку проводили  члени ВДС "Екологічна варта" СЗОШ І-ІІІст. №12(координатори, вчителі Бочко М.І. і Ганжа В.М.)  та учні ліцею №17 м.Хмельницького(вчитель Бочко І.І.).




понеділок, 2 жовтня 2017 р.

Про підсумки ТЮБ-2017

Завершився І обласний Турнір юних біологів. До фіналу вийшли три команди: "Ерпента"(м.Шепетівка); "Лідер" (м.Кам'янець-Подільський); "Ерпента-2"( Хмельницький спеціалізований ліцей-інтернат).
За результатами фінальних змагань перемогу здобула команда "Ерпента". Друге місце розділили команди "Ерпента-2" та команда "Лідер".
Треті місця здобули команди "Нетішин"(м.Нетішин) та "Mentis engine"( м.Хмельницький).
Вітаємо учасників з призовими місцями!